hiva-network.com

کارگاه تخصصی شبکه - هیوا شبکه

معرفی دوره Microsoft Forefront TMG:

دوره اموزشی TMG هیوا

 مایکروسافت درباره این دوره می گوید  TMG  شما را قادر می سازد تـا از اینترنت به صورت امن و مطمئن و بدون نگرانی از تهدیدات نرم افزارهای جاسوسی و یا تهدیدات دیگر استفاده کنید. درگذشته این وظیفه را TMG عهده دار بود که از سال 2010 به بعد  TMG بشکلی کاملتر این کار را انجام می دهد. افرادی که این دوره را طی کنند می توانند بر روی لبـه شبـکه خود تنظیمات امنیتـی را طراحی و پیاده سازی نمایند.

ايمن سازي روابط اينترنتي، مديريت وکنترل پهناي باند وافزايش سرعت دسترسي کاربران به اينترنت از خواسته هاي همه ي سازمان ها و شرکت ها مي باشد. نرم افزار TMG محصول شرکت مايکروسافت با توجه به قابليت هاي فوق العاده ي خود مي تواند تمامي اين امکانات را در اختيار شما قرار دهد.                                                                   
بعد از نصب TMG ، مي توانيد مشخص کند که                                                                
چه کسي،چه محتوياتي را با چه پروتکلي از چه مبداٌيي به چه مقصدي در چه زماني دريافت کند يا خير                             
در حقيقت مي توانيد بصورت کاملاً دقيق دسترسي به صفحات مختلف موجود در اينترنت وهمچنين نرم افزارهاي مختلف اينترنتي را براي تعدادي از کاربران محدود کرده، در حالي که همان صفحات و نرم افزارها براي کاربران ديگر باز مي شود.مثل:
-
فيلتر کردن محتويات                                       
-
فيلتر کردن سايت ها                                                    
-
فيلتر کردن نرم افزارها                                                  
-
گزارش سايت بازديد شده                                       

معرفی دوره VOIP:

دوره اموزشی voip هیوا

انتقال صدا از طریق اینترنت یا فناوری VoIP نه تنها امروزه به یک ابزار ضروری برای بسیاری از بازارهای تجاری دنیا بدل گردیده بلکه باعث رشد و شکوفایی آنها نیز شده است .

        VoIP نسخه جدیدی از شبکه های تلفن سنتی یا PSTN ها می باشد که مکالمه های صوت را در بسته هایی تحت یک شبکه داده با استفاده از پروتکل اینترنت IP انتقال می دهد . یکی از دلایل اصلی توسعه VoIP کاهش هزینه های مکالمات تلفنی است . مکالمه های صوت سنتی بر روی PSTN با استفاده از سوییچینگ مداری ایجاد می شوند . در این روش یک مدار یا کانال اختصاصی بین دو طرف قبل از اینکه با همدیگر صحبت کنند برقرار می شود . مزیت این روش کیفیت مناسب صوت به دلیل استفاده از یک خط اختصاصی و مشخص است اما این روش بدلیل نیاز به ظرفیت بالای شبکه ، گران می باشد . توسعه VoIP تغییرات زیادی در ارتباطات تلفنی بوجود آورده است . در این روش برای برقراری مکالمه ، سیگنالهای صوت آنالوگ با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال ، دیجیتالی می شوند . سیگنالهای صوتی دیجیتال شده در مقابل نویز ایمن تر هستند و راحت تر می توانند کنترل شوند و به شکل دیگری تبدیل شوند . سپس داده های دیجیتال به بسته هایی تقسیم شده و ارسال می شوند . مکانیزم های پشتیباتی بلادرنگ و تحویل به موقع باید بر روی بسته ها اعمال شود . همچنین پروتکل های سیگنالینگ برای ایجاد لینک های ارتباطی بین تلفن ها مورد نیاز است . در نهایت بسته ها دریافت می شوند و داده های دیجیتالی بازسازی می شوند . داده های دیجیتال ابتدا از حالت فشرده خارج شده سپس توسط یک مبدل دیجیتال به آنالوگ به سیگنال صوتی تبدیل می شوند .

        حجم فزاینده ترافیک داده باعث شده است که برای ارسال آن شبکه بسیار توانمندی طراحی شود . این در حالی است که رشد ترافیک صوتی یکنواخت است و هزینه ی آن ، خصوصا در ارتباطات راه دور بسیار زیاد است .

        به دلیل آنکه پهنای باند اضافی ارسال صوت از طریق شبکه داده بسیار کم است ، متصدیان شبکه و کاربران آن ، امروزه علاقمند بکارگیری تلفن های اینترنتی می باشند .

  ارزان بودن ، بکارگیری ساده ی شبکه داده برای ارسال صوت ، استفاده ی بهینه از پهنای باند ، توانایی ارسال با نرخ بیت های مختلف ، امکان انتخاب کیفیت مکالمه و در نتیجه تعیین میزان هزینه از طرف کاربر و اضافه نمودن سرویس های جدید از مزایای این تکنولوژی می باشند.

فن آوری VoIP دارای مزايای متعددی است ازجمله:

    

          1: مهمترين مزيت فن آوری VoIP  مقرون به صرفه بودن آن است . تاكنون سيستم های VoIP مختلفی طراحی شده است . برخی‌ از اين سيستم ها صرفا" به شما اجازه خواهند داد كه با افرادی ارتباط برقرار نمائيد كه آنان نيز از سرويس VoIP استفاده می نمايند و در برخی ديگر ،‌ امكان ارتباط با هر كاربری كه دارای يك دستگاه تلفن می باشد ، وجود خواهد داشت . معمولا" تماس كامپيوتر با كامپيوتر VoIP  رايگان است ( صرفنظر از هزينه اوليه نرم افزار و يك آبونمان ثابت ) . تماس PC به تلفن معمولا" گرانتر و يا بيشتر از تماس PC به PC است ولی  همچنان كمتر از نصف هزينه تماس تلفن با تلفن است .

  • 2:برخی سرويس های VoIP مبتنی بر كامپيوتر هستند . به عنوان نمونه شما از طريق ميكروفن متصل شده به كامپيوتر صحبت خواهيد كرد . در محيط های VoIP مبتنی بر كامپيوتر ، امكان استفاده از تمامی ظرفيت عملياتی و پردازشی كامپيوتر وجود خواهد داشت . به عنوان نمونه ، ارسال تصاوير همزمان با صوت ، به اشتراك گذاشتن  داده و برنامه های‌ مورد نظر با فردی كه در حال گفتگو با وی هستيد ، دور از دسترس نخواهد بود ( تحقق مشاركت و همكاری در انجام يك پروژه ) . اكثر سيستم های VoIP مبتنی بر كامپيوتر ، امكان برقراری تماس چندين كاربر با يكديگر را به صورت يك كنفرانس فراهم می نمايد .

 

Microsoft Exchange Server 2010:

دوره اموزشی exchange هیوا

Exchange Server  یکی از سری محصولات محبوب و معروف از سرورهای مایکروسافت است که در شبکه های بزرگ استفاده میشود و همونجور که از اسمش پیداست قسمت سرور قضیه است و طبیعتا برای اتصال و استفاده از آن باید از یک قسمت دیگر به عنوان کلاینت استفاده کرد . کاربرد اصلی این محصول در اصل به عنوان یک ایمیل سرور یا همون پست الکترونیک هست ، سرويس پست الكترونيك يا سرويس دهنده ايميل در واقع يك نرم افزار كاربردي هست كه ايميل ها را از سرويس گيرنده هاي ايميل ( Client) و يا سرورهاي پست الكترونيك (Mail Server) ديگر دريافت كرده و بعد آنها را به دست گيرندگان مي رساند. این سرور پست الكترونيك معمولا شامل فضاي ذخيره سازي پيام ها ، مجموعه اي از قوانين قابل تعريف ، ليستي از كاربران و مجموعه اي از ماژول هاي ارتباطي مي باشد.
به عنوان مثال وقتی شما به وب سایت یاهو وارد میشوید و ایمیل رو وارد می کنید در حقیقت به ایمیل سرور یاهو متصل شدید ، شما میتونید ایمیل ارسال و دریافت کنید و فایل آپلود کنید و یک فضای اختصاصی برای خودتان ایجاد کنید ، شما میتوانید بگویید از چه کسایی ایمیل بگیرم و یا نگیرم و این یک نوع از همین قوانینی هست که گفتم ، حالا تصور کنید که یک ایمیل سرور برای سازمان خودتون دارین که این سرور تمامی اینکارها رو انجام میده با این تفاوت که همش بصورت داخلی فقط برای سازمان شما انجام میشه و دیگه نیاز نیست ایمل های سازمانی یا شخصی شما توی سایت یاهو یا امثال ان باشه و طبیعتا محرمانگی براتون ایجاد میکنه . از قابلیت های معمولیش اگر بخاهیم بگیم میتونم به تاریخ و تقویم و زمانبندی کار ها اشاره کنم که هم توسط برنامه های کلاینت مثل Outlook قابل دسترسی هستن و هم از طریق وب . مایکروسافت در حال حاضر نسخه 2010 این محصول رو ارائه کرده ولی در حدود 15 سالی میشه که در زمینه Mail Server فعالیت میکنه .

روزی یک خط، فرمان با خط فرمان

حافظه کش DNS در کامپیوتر رو چطوری می شه پاک کرد؟ اینطوری :
Ipconfig /FlushDNS

بیشتر بگو!

دوره های جدید

 

کانال تلگرام و اینستاگرام هیوا شبکه

telegram Hivashabakeinstagram hiva.network

تجهیزات شبکه

هر جای ایران که هستید...
ما پشتیبان و مشاور شما هستیم...

 

سامانه مشاوره و پشتیبانی

سازمان ها و ادارات ...

کارخانه ها و شرکت ها ...

 

تا راه اندازی و نگهداری از

سرویس های شبکه شما ...

با ما در تماس باشید ...

 

تلفن: 33241269-13

تلفن: 33260041-13

ایمیل: info@hiva-network.com

محصول ویژه برای شما

در جستجوی محصول آموزشی خاصی هستید اما هرچه جستجو می کنید آن را نمی یابید ؟

به ما بگویید...