hiva-network.com

کارگاه تخصصی شبکه - هیوا شبکه

فصل دوازدهم: Windows Update and Windows Internet Explorer

مقدمه

یکی بزرگترین مسئولیت های یک متخصص IT امنیت شبکه است. پیشرفت هکر ها این وظیفه را برای متخصصان IT سخت تر کرده است. کسانی که بد افزار (Malware) ها را تولید می کنند معمولا منتظر آپدیت های ویندوز هستند تا با روش مهندسی معکوس نقطه ضعف های آپدیت ها و در نتیجه نقطه ضعف ویندوز را بیابند. اگر سازمان شما بسیار امنیتی است با اضافه کردن آپدیت های جدید، فرصت بیشتری به Malware ها می دهید تا به شبکه شما نفوذ کنند. برعکس این قضیه هم وجود دارد یعنی بسیاری از آپدیت ها مربوط به امنیت ویندوز هستند و با اضافه کردن آنها، امنیت ویندوز افزایش پیدا می کند.

مرورگری که اغلب با ویندوز 7 استفاده می شود Internet Explorer 8 است. با گسترش روز افزون اینترنت وبا گسترش سرویس های IIS و WMS در شبکه های اینترانت، استفاده از مرورگر ها رو به افزایش است. درس دوم از این فصل به بررسی Internet Explorer 8  می پردازد که مرورگر اصلی ویندوز 7 است.

موضوعات که باید برای امتحان یاد بگیرید:

 • مدیریت آپدیت های Windows 7
 • تنظیمات Internet Explorer

درس 1: Updating Windows 7

مسئولیت شما برای مدیریت یک کامپیوتر با نصب سیستم عامل و نرم افزارها و هعمال تنظیمات درست ، به پایان نمی رسد. اگر متخصص IT هستید و مدیریت کلاینت هایی به عهده شماست که روی آنها ویندوز 7 نصب است این  وظیفه شماست که مطمئن شوید که سرویس پک ها و آپدیت نرم افزار ها به موقع و به طور صحیح اعمال می شود. در این درس می آموزید که چه باید بکنید آپدیت نرم افزار ها به طور اتوماتیک روی کلاینت ها قرار گیرد.

 خلاصه درس:

 • بخش Windows Update می تواند به آپدیت های نرم افزار ها اجازه دانلود اتوماتیک را بدهد به شرط اینکه: اولا کلاینت های دارای ویندوز 7 باشند، دوما این آپدیت ها باید روی سرور WSUS یا یکی از منابع داخل شبکه باشد.
 • حالتاتوماتیک که پیش تر در مورد آن صحبت شد خود به دارای سه حالت است:

1.       به صورت اتوماتیک دانلود و نصب کند.

2.       به صورت اتوماتیک دانلود کند ولی برای نصب کردن به کاربری که در آن لحظه Log on شده اطلاع بدهد.

3.       برای دانلود و نصب کردن به کاربر اطلاع دهد.

 • کاربران عادی (Standard Users) می توانند آپدیت های جدید را دانلود کرده و نصب کنند. کاربران عضو گروه Administrators علاوه براین ها می توانند تنظیمات Windows Update را تغییر دهند، همچنین منبع دانلود آپدیت ها را از سایت مایکروسافت به سرور WSUS تغییر دهند.
 •   کاربرانی که عضو گروه Administrators هستند می توانند یک آپدیت را مخفی (Hidden) کنند، البته یک آپدیت را زمانی می توان مخفی کرد دانلود شده ولی نصب نشده باشد. چنانچه بخواهید آن آپدیت را نصب کنید لازم است آن را از حالت مخفی بیرون بیاورید(Unhidden کنید). هم چنین این کاربران می توانند آپدیتی که قبلا نصب(Install) شده را Uninstallکنند؛ ولی آپدیتی را که Uninstall کرده را اگر بخواهید دوباره نصب کنید نیازی نیست که دوباره آن دانلود کنید.

درس 2: Configuring Internet Explorer

Internet Explorer (IE) مرورگر اصلی سیستم عامل ویندوز است. یکی از دلایل پر طرفدار شدن IE تنظیمات گسترده و دقیق آن حتی در جزعی ترین بخش ها می باشد. در این درس بیشتر IE آشنا خواهید مثل Compatibility View، تنظیمات امنیتی آن، مدیریت Add-ons، مدیریت Certificate ها، و مدیریت InPrivate mode

خلاصه درس:

 •   برخی از وب سایت ها در IE 7 به خوبی باز می شوند ولی در IE 8 یا باز نمی شوند یا با مشکل باز می شوند. Compatibility View به شما امکان باز کردن این وب سایت ها را می دهد. می توانید خودتان یک لیست از وب سایت هایی که با کمک Compatibility View بهتر باز می شوند را ایجاد کنید تا IE بهتر آنها را به شما نمایش بدهد، البته می توانید این لیست را به عنوان یک آپدیت از سایت مایکروسافت دریافت کنید.
 •   Add-ons قابلیت های IE را افزایش می دهند. کاربران عادی می توانند آنها را اضافه، حذف، و غیرفعال کنند مگر آنکه از طریق Group Policy ازین کار منع شوند. Accelerator ها امکان Select کردن متن وب سایت ها را به کاربر می دهد تا پس از آن به صورت اتوماتیک عمل های مشخص شده انجام شود مثل ترجمه شدن، یا فرستاده شدن به وبلاگ، یا ...
 • InPrivate از ذخیره شدن اطلاعات وب سایت ها به صورت خودکار جلوگیری می کند. هم چنین اگر وب سایتی بخواهد اطلاعات شما را سرقت کند InPravite Filtering جلوی آن را  می گیرید.
 •  اگر SSL certificate یک وب سایت مشکل داشته باشد (مثلا تاریخ انقضای آن به پایان رسیده باشد) IE به کاربر هشدار می دهد.

خلاصه فصل

 •  Windows Update یکی از Feature های ویندوز 7 است که چگونگی دانلود و نصب آپدیت های نرم افزار ها را مدیریت می کند.
 •   Windows Update می تواند آپدیت ها را از سایت مایکروسافت یا از یک سرور داخلی مثل WSUS دریافت کند.
 •   بعضی از تنظیمات Windows Update را می توان از Control Panel انجام داد، ولی اگر می خواهید تنظیمات بیشتری در اختیار شما قرار داده شوید بهتر است از Group Policy وارد عمل شوید.
 •   InPrivate Browsing mode از ذخیره شدن اطلاعات وب سایت هایی که باز کرده اید جلوگیری می کند.
 •   Add-ons امکانات IE را افزایش می دهد.

 

روزی یک خط، فرمان با خط فرمان

پوشه Hiva1 رو که در درایو E قرار داره، با نام Hiva2 به اشتراک بزار! چطوری ؟
Net Share Hiva2=E:\Hiva1

بیشتر بگو!

دوره های جدید

 

کانال تلگرام و اینستاگرام هیوا شبکه

telegram Hivashabakeinstagram hiva.network

تجهیزات شبکه

هر جای ایران که هستید...
ما پشتیبان و مشاور شما هستیم...

 

سامانه مشاوره و پشتیبانی

سازمان ها و ادارات ...

کارخانه ها و شرکت ها ...

 

تا راه اندازی و نگهداری از

سرویس های شبکه شما ...

با ما در تماس باشید ...

 

تلفن: 33241269-13

تلفن: 33260041-13

ایمیل: info@hiva-network.com

محصول ویژه برای شما

در جستجوی محصول آموزشی خاصی هستید اما هرچه جستجو می کنید آن را نمی یابید ؟

به ما بگویید...